On-line rezervace

Kultura

Kultura má v Karlových Varech dlouholetou tradici. Můžete si vybrat z široké nabídky koncertů, divadelních představení, výstav či hudebních festivalů. Město hostí každoročně Mezinárodní filmový festival.

Orchestr Grandhotelu Pupp
Orchestr navazuje na tradice malých orchestrů minulých let, které vždy dotvářely výjimečnou společenskou a kulturní atmosféru tohoto světoznámého hotelu. Je složen z předních hudebníků Karlovarského symfonického orchestru, což je zárukou jeho umělecké úrovně a početně obsazen tak, aby mohl interpretovat repertoár koncertní, zábavný i taneční.
Pod uměleckým vedením Bohumíra Hájka koncertuje Orchestr Grandhotelu Pupp nejen v Karlových Varech, ale také v zahraničí. Spolupracuje s vynikajícími instrumentalisty, pěveckými sbory a pěvci. V oblíbených programech "Koncertů s Johannem Straussem" vystupují i nejpřednější operetní hvězdy.

Městské divadlo
Postavené podle projektu vídeňského ateliéru Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. Podle jejich návrhu byly zhotoveny veškerá svítidla, lustr a především rokokové lampy na schodišti. Výzdoba interiérů a malby byly svěřeny bratřím Gustavu a Ernestu Klimtovým a Franzi Matschovi.

Muzeum Karlovy Vary
Historie a příroda Karlových Varů, geologie, živá příroda, lázeňství, cínařství, puškařství, porcelán, sklo. Stálá expozice.

Muzeum Zlatý klíč
Svět kolonád, expozice kolekce secesních obrazů Karlových Varů z let 1894–1896 od vídeňského malíře Wilhelma Gauseho. Stálá expozice.

Galerie umění
České umění 20. století, díla klasiků českého moderního umění.

Sklářské muzeum Moser
Historie výroby skla od založení manufaktury až po současnou produkci. Návštěva sklářské hutě.

Jan Becher Muzeum
Expozice, prohlídka historických sklepů, videoprojekce, ochutnávka.

 

Newsletter

Pupp Journal

GRANDHOTEL PUPP
Recepce +420 353 109 111
recepce@pupp.cz
Rezervace  +420 353 109 631
reservation@pupp.cz
Management  +420 353 109 200
pupp@pupp.cz
© GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary, a. s. 2013