On-line rezervace

46. Mezinárodní filmový festival

Také letos se do Karlových Varů začátkem léta sjela řada známých osobností a milovníků filmu.

46. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary slavnostně zahájil 1. 7. 2011 pan Jiří Bartoška před hotelem Thermal. Krom ohňostroje pro širokou veřejnost čekala na vybrané hosty velkolepá zahajovací oslava v Grandhotelu Pupp ve stylu Od baroka k rokoku. Návštěvníci mohli ochutnat delikatesy staročeské kuchyně, které spolu se svým týmem připravila šéfkuchařka Grandhotelu Pupp - paní Vlaďka Příhodová.

Jindy poklidné lázeňské město se na devět dní stalo centrem kulturního dění. Bylo promítnuto téměř 300 snímků pro více než 12 tisíc akreditovaných diváků. Přes nevlídné počasí byly ve městě do časných ranních hodin otevřeny bary a kluby, konala se řada doprovodných akcí, koncertů a večírků.

Organizátoři nezapomněli ani na charitativní akce, které byly součástí doprovodného festivalového programu. Podpořit jste mohli např. nadaci Taťány Kuchařové „Krása pomoci“ se zaměřením na seniory, Centrum Paraple pod patronací pana Svěráka podporující postižené s přerušenou míchou nebo projekt Kuře – Pomozte dětem. Diváci už mohli zavítat do nově zrekonstruovaného letního kina. Tam se konal například koncert sarajevského umělce Gorana Bregoviče, autora hudby Kustoricových filmů, který od Jiřího Bartošky převzal Cenu prezidenta festivalu.

Hlavní festivalovou cenu „Křišťálový globus“ si odnesli autoři izraelského snímku Restaurátor - pánové Boker Tov a Adon Fidelman. Cenu za nejlepší mužský herecký výkon obdržel David Morse za roli ve filmu Spoluautor / Collaborator. Cenu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převzala Judi Dench z Velké Británie, kterou můžeme vidět v posledních bondovkách.

Další ročník filmového festivalu je za námi, ale už dnes se můžete těšit na ten příští. V pořadí 47. ročník festivalu se v Karlových Varech uskuteční od 29. června do 7. července 2012.

www.kviff.com

 

Newsletter

Pupp Journal

GRANDHOTEL PUPP
Recepce +420 353 109 111
recepce@pupp.cz
Rezervace  +420 353 109 631
reservation@pupp.cz
Management  +420 353 109 200
pupp@pupp.cz
© GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary, a. s. 2013