On-line rezervace

Pupp Royal Spa

Mudr. Petr Myšák         MUDr. Zuzana Matoušová         MUDr. Šárka Krejbichová
Prim. MUDr. Petr Myšák, MBA
Vedoucí lékař
  MUDr., PaedDr. Zuzana Matoušová
Lékař
  MUDr. Šárka Krejbichová
Lékař

1995 - Univerzita Palackého Olomouc - obor všeobecného lékařství

1998 - atestace z chirurgie

2007 - specializovaná způsobilost v oboru chirurgie

2008 - atestace z myoskeletální medicíny a rehabilitačního lékařství

2010 - Prague International Business School při VŠE Praha - obor management zdravotnictví

2013 - Praha - Univerzita medicínského práva

 

1993 - FTVS UK Praha - obor fyzioterapie

1998 - 3. LF UK Praha - obor všeobecné lékařství

2004 - atestace z neurologie

2009 - specializovaná způsobilost v oboru neurologie

2004 - atestace z myoskeletální medicíny

2006, 2007, 2010 - kursy kontinuálního vzdělávání v oboru extrapyramidová onemocnění

2011-2012 - kurs akupunktury

 

1995 - 3. LF UK v Praze - obor všeobecné lékařství

2000 - postgraduální studium molekularni genetiky

2008 - atestace z myoskeletální medicíny

2010 - atestace z rehabilitačního lékařství /FLBR/

2010 - specializovaná způsobilost v oboru rehabilitačního lékařství /FLBR/

 

 

Základem léčebně rehabilitační péče je individuální léčebný plán, který určí lékař během vstupního vyšetření.
Maximálního efektu se dosáhne u léčby trvající 14 dní a déle, avšak i kratší wellness pobyty jsou dnes nezbytnou součástí našeho života. Preventivně působí na organismus, uvolní člověka od stresu a nastartují jeho další osobní rozvoj. Vhodné je léčbu opakovat dvakrát ročně s půlroční přestávkou.

Důležitou součástí karlovarské léčby je pitná kúra.

Prameny se od sebe liší teplotou a množstvím plynného oxidu uhličitého, proto je nutné dodržovat předepsané prameny, množství a dobu pití. Pitná léčba se doporučuje většinou před jídlem, při procházce, pomalu po doušcích. Vedle pozitivního vlivu na trávení, celkovou zdravotní kondici a zvýšení imunity podporuje také čištění organismu.BAHENNÍ KOUPEL
Spojuje účinky teplé koupele a příměsi peloidu (bahna) s výrazným účinkem na všechny chronické patologické stavy pohybového aparátu, především kloubů.

BAHENNÍ OBKLADY / PARAFANGO 
Působí protizánětlivě, regenerují poškozené tkáně, zvyšují prokrvení, působí proti bolestem a křečím, je dosaženo efektu příjemného prohřátí a uvolnění svalů. Obklad se používá především při onemocnění pohybového aparátu, u chronických nemocí kloubů a páteře, působí protizánětlivě, může příznivě ovlivnit chronické srůsty. Zanedbatelný není ani jeho pozitivní účinek proti celulitidě.

PERLIČKOVÁ KOUPEL
Využívá mikromasáže kůže bublinkami vzduchu. Vede ke zlepšení prokrvení a celkové relaxaci organismu.

PŘÍSADOVÁ KOUPEL
Využívá účinku teplé koupele a specifického působení přísad (pivo, víno, syrovátka), které se indikují podle konkrétního zdravotního problému (např. nespavost, únava, bolesti kloubů, neurosy, kožní problémy). Podle zaměření vede např. ke stimulaci organismu, relaxaci, regeneraci, snížení bolestivosti pohybového aparátu, hojení kožních afekcí.

UHLIČITÁ KOUPEL
Koupel ve vaně s příměsí kysličníku uhličitého vede ke zlepšení krevního oběhu, poklesu krevního tlaku a celkové relaxaci.

SUCHÁ UHLIČITÁ KOUPEL
Forma aplikace uhličitého plynu ve speciálním vaku, naplněném kysličníkem uhličitým. Tato procedura je relativně šetrná a vhodná i pro starší pacienty. Účinky jsou shodné jako u vodní uhličité koupele, tj. zlepšení krevního oběhu, pokles krevního tlaku a celková relaxace. Je rovněž využívána jako efektivní forma regenerace a rekondice ve všech věkových skupinách.

INHALACE
Jde o vdechování aerosolu s přísadou vincentky, ústy nebo nosem, při onemocnění horních a dolních dýchacích cest.

OXYGENOTERAPIE (KYSLÍKOVÁ TERAPIE)
Jde o inhalaci 40% kyslíku dvoucestnou nosní sondou. Zvyšuje zásobení tkání kyslíkem a tím zlepšuje psychické a fyzické funkce organismu. Procedura je dobře snášena, pacienti udávají vymizení pocitu únavy, zlepšení celkové kondice.

STŘEVNÍ VÝPLACH
Očistná střevní procedura charakteru střevní laváže pomocí přístroje. O možnosti aplikace této procedury rozhodne lékař. Střevní výplach vede k dokonalé očistě střeva, vhodné zejména u obstipací (zácpa) a dalších afekcí tračníku, ale též vhodný např. u alergií.

KLASICKÁ MASÁŽ
Částečná nebo celková ruční masáž s použitím krému nebo oleje je zaměřená hlavně na regeneraci kostně-svalového aparátu. Urychlením cirkulace zlepšuje lokální metabolismus a zásobení tkání kyslíkem, uvolňuje svalové napětí.

REFLEXNÍ MASÁŽ
Ruční masáž prováděná odborným rehabilitačním pracovníkem dle předpisu lékaře, zaměřená na odstranění patologických reflexních změn v oblasti pohybového aparátu, nejčastěji v oblasti páteře a s ovlivněním vegetativního nervového systému.

AROMAMASÁŽ
Kombinuje kladné účinky ruční masáže a aromaolejů, jejichž vonné esence působí na centrální nervovou soustavu a přispívají ke komplexnímu působení na organismus. 

BIOPTRON
Biolampa využívá světelné energie k lokálnímu biostimulačnímu působení s urychlením regeneračních a hojivých pochodů organismu. Díky vlivu na imunitní aparát dochází ke zkrácení doby hojení.

LASER FYZIOTERAPIE
Je vhodná pro chronické afekce pohybového aparátu (postižení kloubní, svalové, vazivové, šlach), k urychlení hojení kožních a podkožních lézí, poúrazových a pooperačních stavů pohybového aparátu, kde se využívá především biostimulačního efektu.

PARAFÍN NA RUCE
Slouží k prokrvení a prohřátí rukou. Uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby, změkčuje ztvrdlou kůži. Jeho účinky jsou estetické, ale také zdravotní na revma, klouby, nízký tlak, studené ruce.

INFRATERAPIE
Využívá vlivu infračerveného záření, které proniká intenzivně do kůže a podkožních struktur a vede k hloubkovému prohřátí organismu. Má příznivý vliv na chronické degenerativní i poúrazové afekce pohybového aparátu, na dýchací cesty, celkově vede k posílení imunitního systému a zlepšení vitality. Subjektivně je tato procedura lépe snášena než sauna či pára.

INDIVIDUÁLNÍ GYMNASTIKA
Prováděná pod vedením rehabilitačního pracovníka dle předpisu lékaře je zaměřená na odstranění určitých patologických změn pohybového aparátu.

MANIPULAČNÍ PROCEDURA
Nejčastěji se používá na ošetření funkčních kloubních blokád, které jsou bolestivé a omezují pohyb a vedou ke vzniku dalších patologických reflexních změn, především ke vzniku bolestivých bodů, hyperalgických zón a svalových spasmů. Cílem ošetření je uvolnění pohybového segmentu (v oblasti páteře) nebo obnova vůle kloubů, ale také úprava svalového napětí a ošetření tzv. spouštěcích bodů (Trigger points), které jsou nejednou příčinou bolesti, svalového oslabení nebo omezení pohybu.

LYMFODRENÁŽ MANUÁLNÍ / PŘÍSTROJOVÁ
Procedura, která podporuje odtok lymfy a tělních tekutin (z dolních event. horních končetin). Používá se např. u lymfedémů, některých poúrazových stavů, žilní insuficience a dále účinně pomáhá při odbourávání celulitidy.

OBSTŘIK
Aplikaci obstřiků bolestivých bodů provádí lékař.

PNEUMOPUNKTURA
Aplikace malého objemu oxidu uhličitého do podkoží, do míst akupunkturních bodů, nebo do tzv. spoušťových bodů. Hlavní indikace - bolestivé syndromy páteře a kloubů. Provádí pouze vyškolený rehabilitační pracovník. 

ELEKTROTERAPIE
Při elektroterapii způsobují elektrické impulsy svalové kontrakce. Každá kontrakce znamená zvýšení přívodu krve do pokožky. Elektroterapií lze prokrvit pokožku několikanásobně intenzivněji než klasickou masáží. Ošetření elektroterapií tak posílí svalová vlákna a odbourá tuky v tkáních.

MAGNETOTERAPIE Použití vysokofrekvenčního magnetického pole je vhodné u řady stavů a chorob, zejm. pohybového aparátu, zlomenin, poruch prokrvení, osteoporosy atd. Aplikace je možná i přes oděv nebo přes sádrový obvaz.

RÁZOVÁ VLNA
Při terapii rázovou vlnou dochází k interakci mezi vysoce intenzivními zvukovými vlnami a tělesnými tkáněmi. To vede k sérii příznivých účinků, jako je potlačení chronických zánětů, stimulace kolagenu a rozpouštění usazenin vápníku. Stimulace těchto biologických mechanismů vytváří optimální prostředí pro hojení. Po návratu poraněné oblasti do normálního stavu dochází k obnově její funkce a k úlevě od bolesti.

ULTRAZVUK
Procedura využívající mechanické energie. Předepisuje se ke zlepšení prokrvení, vstřebávání poúrazových otoků, hematomů, hlubokému prohřátí podkožních struktur i svalů. Široká indikační oblast - zejména afekce pohybového aparátu.

Newsletter

Pupp Journal

GRANDHOTEL PUPP
Recepce +420 353 109 111
recepce@pupp.cz
Rezervace  +420 353 109 631
reservation@pupp.cz
Management  +420 353 109 200
pupp@pupp.cz
© GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary, a. s. 2013